suknie slubne projektanci

suknie slubne projektanci

Shinsengumi w japońskiej animacji – Kciuk w górę lub w dół Kciuk

Krótkie wprowadzenie: co na świecie jest anime?

Japońska animacja – głównie dalej „anime” Dzisiaj – który rozprzestrzenił się z Azji Wschodniej archipelag narodu do Ameryki Północnej, a stała się dość popularna. (Jest również wymawiane „ah-nee-może” pochodzi od jego pierwotnej japońskiej wymowy.) Niniejszy formularz cartooning dla tych, którzy nie są zaznajomieni z tym, urodziła niektóre z bardziej powszechnie znanej serii anime w kulturze Ameryki Północnej. Aby wymienić tylko kilka, takich jak seria Pokemon, Digimon i Sailor Moon wziął Ameryce Północnej przez burzę. Dzieci chciał kupić gry karcianej związane z wcześniej wymienionych, a także gadżety i zabawki z pokazów. (Mogę ręczyć za to – Byłem kiedyś dumnym posiadaczem Pokédex).

W anime, niektóre z bardziej powracających tematów są magiczne uczennice, estetycznie ładnych chłopców i śmiesznie duże w swojej skali roboty bojowe. Jednak biorąc pod uwagę anime jest pochodzenia japońskiego, często lubią tie w niektórych z własnej rodzimej kultury do niego. Jednym z bardziej dominujący, natywnie-japoński tematem jest samurajem – słynny klasy wojownika od średniowiecznej Japonii. Byłoby uczciwie zająć lata przejść ilości masowej samurajskim anime tam i dokładnie analizować ich wizerunek samuraja, dlatego zdecydowałem się skupić szczególnie na jedną słynną grupę wojowników: Shinsengumi.

Historyczne tło Shinsengumi: Co oni robią?

W celu lepszego analizowania Shinsengumi w anime, uważam, że jest to konieczne, aby dać krótki rys historyczny na temat tej grupy samurajów.

W tym czasie, Tokugawa bakufu – rząd wojskowy, który panował od 1600 do 1868 – był mocniejszy niż samego cesarza. Wraz z pojawieniem się cudzoziemców i podpisania traktatu z nierównego ich obywatele japońscy zaczęli kwestionować autorytet bakufu.
Artykuł napisany przez: