Hybrydy na paznokcie

img

Jak przygotować paznokcie przed położeniem lakieru hybrydowego? Jaki primer wybrać?

Chcesz zacząć przygodę z manicure hybrydowym w domu ale nie wiesz które produkty kupić i w jakiej ilości? Każdy artykuł mówi co innego i już sama nie wiesz co jest naprawdę potrzebne a co jest zwykłą reklamą? W dzisiejszym poradniku przygotowaliśmy dokładne opisy niezbędnych narzędzi i płynów. Przedstawimy ich wady i zalety a Twoim zadaniem będzie wybranie produktów według własnych potrzeb – i budżetu!

Przygotowanie paznokci naturalnych przed położeniem lakieru hybrydowego

• Bloczek polerski – posłuży do zmatowienia płytki paznokcia przed położeniem lakieru, ten krok zwiększa trwałość lakieru. Pamiętaj tylko żeby nie matowić płytki zbyt mocno bo uszkodzisz paznokieć! Wybierz ten o gradacji 240, nigdy niższej.

• Żel do skórek – przed odsunięciem skórek patyczkiem posmaruj je żelem by je rozmiękczyć. Każdy się nada, najważniejsze jednak by nie miał w sobie żadnych olejków i by był na bazie wody. Przed położeniem hybrydy nie wolno natłuszczać płytki paznokci ponieważ hybryda będzie odchodzić jak naklejka. Czas na oliwkę przyjdzie po skończeniu całej stylizacji.

• Patyczki z drzewa pomarańczowego lub różanego – posłużą do odsuwania skórek, są delikatne i nie uszkodzi ani skóry ani paznokci. Na rynku są metalowe kopytka, jednak odradzamy ich używanie – z uwagi na ich twardość i ostrość mogą być niebezpieczne dla skóry. Na rynku są dostępne odpychacze silikonowe i gumowe – też będą dobre dla Twoich paznokci.

• Pilnik do opiłowania kształtu naturalnych paznokci – najlepszy będzie taki o gradacji 180 – papierowy lub szklany. Nigdy metalowy! Metalowe pilniki szarpią paznokcie przez co później się łamią i rozdwajają.

• Cleaner – odtłuszcza płytkę paznokcia. Możesz kupić taki 100 ml, jeśli kupisz litrowy a paznokcie chcesz robić tylko sobie istnieje ryzyko, że cleaner straci swoje właściwości zanim go zużyjesz.

• Primer – zastanawiasz się zapewne co to jest primer i czy naprawdę jest konieczny. Tak, jest! Primer znacznie zwiększa przyczepność bazy hybrydowej do paznokcia, zmienia ph płytki i dodatkowo ją odtłuszcza. Są dwa rodzaje primerów do paznokci:

a) Bezkwasowy – delikatny dla paznokci i skóry, wysycha w 30 sekund i nie zostawia na paznokciu lepkiej warstwy. Większość z nich jest niemal bezwonna.

b) Kwasowy – bardzo mocny, wytrawia płytkę paznokcia, wysycha w 30 sekund, mimo to pozostawia na paznokciu lepką warstwę, które nie należy przemywać! Idealny do problematycznej płytki tzw. tłustej od której hybryda potrafi odchodzić płatami. Ma drażniący zapach.

To wszystkie produkty, które są niezbędne do przygotowania płytki przed położeniem lakieru hybrydowego. Mamy nadzieję, że Nasz artykuł Ci pomógł i już nie będziesz mieć problemów z zakupami niezbędnych produktów.