Ile warstw lakieru do paznokci nakładać

Jeśli chcesz, aby Twój manicure wykonany w domu wyglądał profesjonalnie zastosuj się do naszych porad. Nie wszyscy z nas mają fundusze na cotygodniowy manicure w salonie piękności – każdy raz na jakiś czas maluje swoje paznokcie w domu. I za każdym razem, gdy wyciągasz pilniki do paznokci, nożyczki i lakiery, zapewne się zastanawiasz: Ile dokładnie warstw koloru mam nakładać? Czy mogę zaoszczędzić czas, pomijając bazę? Czy naprawdę potrzebuję topu?
Szybka odpowiedź: dwie, nie i tak. Innymi słowy, na każdym paznokciu potrzebne są cztery warstwy lakieru. Pozwól nam na dalsze wyjaśnienia 🙂

Kiedy robisz manicure w domu, możesz czuć pokusę, aby pominąć bazę i top zwłaszcza jeśli Ci się spieszy. Zdawałoby się, że nie mają takiego znaczenia bo są przezroczyste – a przez to niedoceniane.

Większość osób nakłada tylko kolor i na tym kończy manicure. Jeśli jednak chcesz by twoje paznokcie wyglądały jak z salonu a efekt trzymał się nawet tydzień nigdy nie pomijaj tego kroku.

Baza służy do kilku celów. Jeśli masz nierówności na paznokciach, warstwa podkładowa stworzy bardziej wyrównaną powierzchnię. Pomaga ona lepiej przylegać lakierowi do paznokci, zapobiega odbarwianiu oraz zapobiega złuszczaniu się lakieru i pomaga przedłużyć trwałość manicure.

A jeśli chodzi o kolor paznokci, dwie warstwy to wszystko, czego potrzebujesz. Chyba, że masz wyjątkowo słabo napigmentowany lakier – wtedy będzie trzeba nałożyć więcej warstw. Bardzo ważne jest by nakładać lakier cienkimi warstwami nigdy grubymi! Zbyt gruba warstwa będzie schła w nieskończoność.

Kluczem do równomiernego manicure są dwie cienkie warstwy po trzy pociągnięcia każda – to wszystko. Po jednej z każdej strony i po jednej na górze. Stosuj tę samą technikę z topem, która chroni lakier i może również przyspieszyć czas schnięcia. Kiedy już udoskonalisz tę metodę, być może nigdy nie wrócisz do salonu!