Paznokcie i kremy

img

Niecodzienne zastosowania zmywacza do paznokci, które ułatwią Ci domowe porządki

Być może nawet o tym nie wiesz ale zmywacza do paznokci można używać nie tylko do usuwania lakieru. Dzięki wysokiej zawartości acetonu zmywacz będzie idealnym pomocnikiem w domowych porządkach i poradzi sobie nawet z ciężkimi zadaniami. Trzeba jednak używać go z głową ponieważ może zepsuć niektóre powierzchnie. Nie używaj go na powierzchniach lakierowanych, gumowych i malowanych.

1. Zmywacz do paznokci w walce z brudnymi od farby oknami

Użyj zmywacza do paznokci, aby usunąć farbę z okien. Wylej odrobinę zmywacza na wacik lub szmatkę i przyciśnij ją do plamy. Niech roztwór pozostanie na pomalowanych powierzchniach przez kilka minut, a następnie zetrzyj go szmatką. Po zakończeniu, weź wilgotną ściereczkę i ponownie przejdź przez poplamione obszary.

2. Czyszczenie płytek i gresu

Jeśli masz trudną do usunięcia plamę na kafelkach możesz użyć do jej usunięcia zmywacza. Najpierw jednak przetestuj powierzchnię w niewidocznym miejscu bo może zdarzyć się, że płytka się odbarwi. Jeśli nic się nie dzieje nalej trochę zmywacza na płytki i przemyj nim plamę.

3. Czyszczenie zabrudzonej porcelany

Namocz starą szmatkę, a następnie zmyj zabrudzone kawą lub herbatą miejsca; spłucz zmywacz do paznokci mydłem oraz wodą. Unikaj wzorów dekoracyjnych, które mogą ulec zniszczeniu.

4. Czyszczenie butów

Nasącz papierowy ręcznik i wytrzyj obuwie, aż do znikną wszelkie otarcia lub plamy. Użyj wilgotnej ściereczki, aby usunąć resztki lakieru do paznokci.

5. Odnawianie zegarka

Aby usunąć nacięcia i zarysowania z plastikowej pokrywy zegarka, należy użyć wacika. Ponieważ aceton może rozpuścić plastik, wyrówna i wygładzi powierzchnię. Ale nie szoruj zbyt mocno bo możesz uszkodzić powierzchnię!

6. Wyczyść ostrza maszynki do golenia

Aceton ma działanie dezynfekujące więc idealnie sprawdzi się do wyczyszczenia golarki. Potrzyj ją wacikiem a następnie obficie spłucz pod bieżącą wodą.

7. Pozbądź się osadów z wanny

Aby pozbyć się plam z mydła i szumowiny z wanny lub prysznica, rozcieńcz zmywacz z odrobiną wody i użyj sztywnego pędzla, aby szybko usunąć pozostałości.