Zadbajadbaj osiebie

img

PODSTAWY : JAK USUNĄĆ HYBRYDOWY LAKIER DO PAZNOKCI

Duża część kobiet unika manicure hybrydowego ponieważ boi się jego zdejmowania i uważa je za zbyt skomplikowane i trudne. W dzisiejszym poradniku przedstawimy jak zdejmować lakier hybrydowy w domowych warunkach. To naprawdę nie jest trudne!

KIEDY NALEŻY USUNĄĆ MANICURE HYBRYDOWY

Manicure hybrydowy powinien trzymać się od 10 dni do trzech tygodni, w zależności od tego, jak szybko rosną paznokcie. Ale nawet jeśli paznokcie rosną powoli i nie ma zauważalnego odrostu po trzecim tygodniu, nadszedł czas, aby sięgnąć po aceton. Im dłużej nosimy paznokcie hybrydowe tym trudniej będzie je zdjąć, co może spowodować uszkodzenie paznokci naturalnych. Przyczyna tego jest nieco zaskakująca: Hybryda utwardza się także pod słońcem, nawet po wyjściu z salonu. Więc w słonecznym miejscu takim jak polecamy nosić paznokcie maksymalnie dwa tygodnie aby zapobiec uszkodzeniu płytki paznokcia.

JAK USUNĄĆ MANICURE HYBRYDOWY W DOMU

Nigdy nie zdzieraj lakieru hybrydowego z paznokci! Hybryda odejdzie Ci razem z częścią naturalnej płytki! Zdzieranie hybrydy jest najczęstszą przyczyną zniszczonej płytki paznokcia – zaraz obok zbyt mocnego matowienia płytki bloczkiem polerskim przed nałożeniem lakieru. Dlatego to nie „hybryda niszczy paznokcie” tylko jej nieumiejętne zdejmowanie.

Do zdjęcia lakieru hybrydowego przygotuj następujące produkty:

Wacików – bawełnianych lub bezpyłowych

Zmywacz do paznokci na bazie acetonu (ważne jest, aby użyć 100% acetonu - każda inna wersja prawdopodobnie nie będzie działać)

• Pilnik do paznokci o gradacji 100/180

• Bloczek polerski

• Folia aluminiowa

• Ręcznik papierowy,

• Patyczek z drzewa pomarańczowego

• Olejek do skórek lub tłusty krem

USUWANIE HYBRYDY KROK PO KROKU

1.Spiłuj wierzchnią warstwę topu z paznokci pilnikiem o gradacji 100/180. Top zazwyczaj nie rozpuszcza się w acetonie dlatego musisz to zrobić dokładnie żeby uniknąć późniejszych trudności w zdejmowaniu lakieru.

2. Użyj tłustego kremu do rąk i nanieś go na palce i skórki żeby ochronić je przed wysuszającym działaniem acetonu.

3. Mocno nasącz wacik acetonem, musi być naprawdę mokry ponieważ aceton odparowuje.

4. Umieść wacik na paznokciu i owiń go folią aluminiową.

5. Odczekaj 15 minut.

6. Wyciągnij jeden palec z folii i zobacz czy hybryda zaczęła się kruszyć. Jeśli nie włóż palec na kolejne 5 minut do folii.

7. Drewnianym patyczkiem zdrap lakier z paznokcia. Tylko nie podważaj lakieru i go nie zrywaj – zniszczysz w ten sposób płytkę paznokcia.

8. Jeśli na paznokciach pozostały jeszcze jakieś resztki lakieru, spiłuj je delikatnie bloczkiem polerskim.

9. Umyj dłonie wodą z mydłem i nakremuj ręce.